Достапни линкови

Џакарта: Земјотрес со јачина од 7,1 степен ја погодил Индонезија


Земјотрес со јачина од 7,1 степен го погодил денеска источниот дел на Индонезија. Засега нема информации за евентуални жртви и предизвикани материјални штети. Земјотресот се случил во провинцијата Малуку, источно од главниот град Џакарта.
XS
SM
MD
LG