Достапни линкови

Исламабад: Прва човечка жртва од вирусот Х5Н1 во Пакистан


Во Пакистан е регистрирана првата човечка жртва инфицирана со смртоносниот вирус на птичјиот грип Ха 5 Ен 1. Како што соопшти пакистанското министерство за здравство, уште шест други лица се заразени со вирусот во изминативе два месеци. Случаите се регистрирани во северо-западниот дел од земјата на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG