Достапни линкови

Скопје: Одликување за 36 македонски војници учесници во „Слобода за Ирак“


Американската амбасадорка во Македонија Џилиен Миловановиќ денеска во Скопје ќе одликува триесет и шест претставници на македонската армијата кои учествуваа во мировната мисија „Слобода за Ирак”. Тие ќе бидат наградени, како што е соопштено, за постигнатите резултати во текот на реализирањето на поставените задачи.
XS
SM
MD
LG