Достапни линкови

Техеран: Убиени 12 осомничени терористички активисти на југот од Иран


Иранските медиуми јавија дека полицијата денеска убила 12-мина осомничени за терористички активности на југот од земјата. Според телевизискиот извештај, станувало збор за контра-револуционери кои палнирале саботажи, меѓу-етнички тензии и бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG