Достапни линкови

Брисел: Схефер се надева дека Јапонија ќе има поголема улога во реконструкцијата на Авганистан


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер изрази надеж дека Јапонија ќе има поголема улога во реконструкцијата на Авганистан. Схефер, кој е во три-дневна посета на Јапонија, ја нагласи и важноста на таа земја во поморската мисија во регионот.
XS
SM
MD
LG