Достапни линкови

Хаг: Генералот Драгомир Милошевиќ осуден на 33 години затвор


Генералот на силите на босанските срби во војната во 90 тите години Драгомир Милошевиќ денеска е осуден на 33 години затвор од Хашкиот Трибунал. Тој е осуден за терор, убиства и напади врз цивили од неговата единица.
XS
SM
MD
LG