Достапни линкови

Алжир: 11 вработени во ОН загинале во вчерашниот бомбашки напад


Обединетите Нации соопштија дека се верува оти меѓу жртвите на вчерашните бомбашки напади врз нивните канцеларии во Алжир се 11 вработени на Светската Организација. Во нападите загинаа 26 лица, а 170 беа ранети. Одговорноста ја превзеде северно африканскиот огранок на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG