Достапни линкови

Свет: Лига на шампиони резултати


И потсетување дека во лигата на шампионите во фудбал, синоќа се постигнати следниве резултати:
Олимпик Марсеј- Ливерпул 0-4 Порто- Бешикташ 2-0
Челзи- Валенсија 0-0 Шалке- Розенборг 3-1
Реал- Лацио 3-1 Олимпијакос- Вердер 3-0
Во следната рунда се пласираа Порто, Ливерпул, Челзи, Шалке, Реал и Олимпијакос.
XS
SM
MD
LG