Достапни линкови

Париз: Македонија во борба за 11 место на СП во Франција


За љубителите на спортот: македонската женска ракометна репрезентација во рамките на светското првенство во Франција синоќа играше нерешено против Хрватска 29-29 и го освои последното место во групата. Македонија ќе се бори за 11-то место со Полска.
XS
SM
MD
LG