Достапни линкови

Алжир: Дваесетина загинати во две експлозии


Во две експлозиии што денеска се случија во главниот град на Алжир загинале дваесетина лица, додека над четириесет други биле повредени. Една од експлозиите, која, според сведоците, била предизвикана од бомбаш самоубиец, се случила во еден школски автобус во близина на Врховниот суд. Веднаш потоа дошло до уште една експлозија во канцелариите на Обединетите нации во Алжир. Се уште некој не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG