Достапни линкови

Багдад: Самоубиствен напад врз канцеларијата на екс ирачкиот премиер Ајад Алави


Ирачката полиција соопшти дека денеска бил извршен самоубиствен напад со автомобил бомба врз канцеларијата на поранешниот ирачки премиер Ајад Алави при што загинале двајца чувари. Алави не бил во просториите. Во еден друг напад во близина на Багдад, од заседа биле убиени тројца полицајци, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG