Достапни линкови

Атина: Косово главна тема на средбата на шефовите на дипломатии на Грција, Бугарија и Романија


Косово ќе биде централна тема на средбата на министрите за надворешни работи на Грција, Бугарија и Романија, што на дваесет и втори декември ќе се одржи во Атина, соопшти шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани. Според неа, земјите од регионот сносат голема одговорност за ова прашање и затоа е потребно многу внимателно и без избрзани дејствија да ги разгледаат решенијата кои ќе ја зацврстат стабилноста на регионот.
XS
SM
MD
LG