Достапни линкови

Багдад: Тројца полицајци загинале, а двајца исчезнати во експлозија на мина


Тројца полицајци загинаа, а двајца се водат како исчезнати одкако нивниот конвој синока налетал на заседа севрено од Багдад-јавија агенциите.Според нив во моментот кога поминувале 14 возила од конвојот екслодирале три бомби.
XS
SM
MD
LG