Достапни линкови

Сараево: Рајко Кузмановиќ со најмногу гласови на прелиминарните претседателски избори


Централната изборна комисија на Босна и Херцеговина соопшти дека според прелиминарните резулати на претседателските избори во Република Српка најмногу гласови освоил Рајко Кузмановиќ од Унијата на независни социјал демократи. Кузамновиќ ке го замнеи Милан Јелик кој почина од срцев удар во септември годинава.
XS
SM
MD
LG