Достапни линкови

Басра: Ненајавена посета на британскиот премиер Гордон Браун


Британскиот премиер Гордон Браун, кој е во ненајавена посета на јужниот ирачки град Басра, изјави дека ирачките сили, за две недели, ќе ја превземат командата во тој регион. Британските сили ќе останат како подршка на локалните сили.
XS
SM
MD
LG