Достапни линкови

Кабул: Неколкумина талибански милитанти убиени во воздушни напади


Неколкумина талибански милитанти биле убиени во воздушните и компнените операции на сојузничките сили во авганистанската јужна провинција Хелманд. Талибанците биле стационирани во местото Муса Кала, каде што имало жестоки борби. Во соседната област Сандин, авганистанската полиција убила 15 милитанти, а 11 ранила. Во централен Авганистан се урнал воен хеликоптер, при што 4 лица загинале.
XS
SM
MD
LG