Достапни линкови

Осло: Церемонија на доделување на Нобеловата награда за мир


Поранешниот американски потпретседател Ал Гор и експертот за климатски промени Раџендра Пачаури, денеска на церемонија во Осло, ќе ја примат нобеловата награда за мир. Потоа, во Стокхолм, ќе бидат доделени и нобеловите награди за медицина, хемија, физика, економија и литература.
XS
SM
MD
LG