Достапни линкови

Приштина: Марш за независност во организација на албанската унија на студенти


Албанската Унија на студенти денеска во Приштина организира протестен собир под името Марш за независност. ПОлицијата добиле уверување од организаторите на протестот дека нема да има нарушување на јавниот ред и мир.
XS
SM
MD
LG