Достапни линкови

Приштина: Демократскиот сојуз на Косово го освои градоначалничкото место во Приштина


Демократскиот сојуз на Косово прогласи победа на нивниот кандидат Иса Мустафа за градоначалник на Приштина во вчерашниот втор круг од локалните избори на Косово на кои се бираа градоначалници за 23 општини. Иса Мустафа е советник на претседателот на Косово Фатмир Сејдиу. Вчерашниот втор круг од локалните избори изминал мирно и без инциденти.
XS
SM
MD
LG