Достапни линкови

Муса Кала: Голема операција на коалиционите сили во Авганистан


Британскиот министер за одбрана Дес Браун денеска е во Кабул на разговори со авганистанските претставници. До посетата доаѓа во време кога коалиционите сили започнаа голема операција во јужниот дел на Авганистан, со цел повторно враќање под контрола на градот Муса Кала кој на почетокот од годинава беше заземен од талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG