Достапни линкови

Баиџи: Најмалку шестмина загинати во напад со автомобил бомба


Во самоубиствен напад со автомобил бомба во Баиџи – Ирак во близина на полициска станица загинаа најмалку 6, а беа повредени 13 лица. Баиџи се наоѓа 250 километри северно од Багдад и таму има голема анфтена рафинерија.
XS
SM
MD
LG