Достапни линкови

Пекинг: 104 рудари загинаа при експлозија на гас во рудник за јаглен


Бројот на загинатите при експлозијата на гас во рудник за јаглен во северна Кина се искачи на 104 рудари. Спасени се 15 лица. Управата на рудникот ја пријавила несреќата 5 часа откако се случила и се обидела самата да почне спасувачка операција.
XS
SM
MD
LG