Достапни линкови

Свет: Денеска ќе биде објавен индексот на корупција


Транспаренси интернешнл денеска ке ги објави индексите на корупција за државите во светот. Со ова се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата.
XS
SM
MD
LG