Достапни линкови

Париз: Ангела Меркел од денеска во посета на Франција


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Париз. Според најавите таа ке се сретне со францускиот претседател Николас Саркози, а на средбата предвидено е и присуство на министрите за надворешни работи на двете земји Френк Волтер Штајнамаер и Бернард Кушнер.
XS
SM
MD
LG