Достапни линкови

Брисел: Денеска и утре средба на шефовите на дипломатиите од членките на НАТО


Денеска и утре средба на министрите за надворешни работи од државите-членки на НАТО. Како што јавуваат агенциите тие ке се обидат да презентираат заеднички фронт за Косово. Министрите на состанок во Брисел, ќе сакаат да ги уверат командантите од НАТО на Косово, КФОР, дека ќе имаат доволно трупи и кои ќе бидат комплетно флексибилни да ги употребат за да се справат со каков било немир.
XS
SM
MD
LG