Достапни линкови

Омаха: Најмалку девет загинати во напад во трговски центар


Најмалку 9 лица загинале, а пет се ранети во вооружен напад што се случил во трговски центар во Омаха, Небраска, јавуваат агенциите. Мегу загинатите е и вооружениот напаѓач.
XS
SM
MD
LG