Достапни линкови

Кабул: 13 загинати во бомбашки напад


Во бомбашки напад во Кабул загинаа 13 лица. Портпаролот на авганистанската армија изјави дека автомобил бомба удрил во автобус кој превезувал воен персонал.
XS
SM
MD
LG