Достапни линкови

Брисел: Посета на шефот на дипломатијата Антонио Милошоски


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски престојува во Брисел каде што ќе има средби со Претседателот на Европскиот парламент Ханс Герт Потеринг, со еврокомесарите Јан Фигел и Владимир Шпидла. На средбите ќе се разговара за последните постигнувања на Македонија во спроведувањето на реформите и заложбата на државата за добивање датум за почнување на преговори за членство во Европската унија, до крајот на 2008 година.
XS
SM
MD
LG