Достапни линкови

Милано: Милан и Селтик во натамошните натпревари во Лигата на шампионите


За љубителите на фудбалот веста дека Милан и Селтик обезбедија учество во натамошните натпревари во лигата на шампионите. Синоќа Милан го совлада Селтик со 1-0, но Шкотите одат во следната рунда затоа што Шахтјор загуби дома од Бенфика со 2-1.
XS
SM
MD
LG