Достапни линкови

Атина: Средба на Метју Нимиц со грчкиот државен врв


Посредниот на ОН во спорот меѓу Македонија и Грција околу името, Метју Нимиц престојува во Атина, каде што денеска треба да се сретне со грчкиот премиер Костас Караманлис и со шефот на дипломатијата Дора Бакојани. Нимиц во Атина допатува од Скопје, каде завчера имаше средба со македонскиот државен врв, по која изјави дека на разговорите имало вистинска и конструктивна дискусија.
XS
SM
MD
LG