Достапни линкови

Техеран: Иран предлага формирање Меѓународен исламски суд за воени злосторства


Иран денеска предложи формирање Меѓународен исламски суд за воени злосторства. Претседателот Махмуд Ахмадинеџад изјави дека станува збор за неопходност со оглед на тоа што, како што рекол, Советот за безбедност на Обединетите Нации бил манипуларн од Западот.
XS
SM
MD
LG