Достапни линкови

Атина: Посета на Метју Нимиц


Посредниот на Обединетите нации во спорот меѓу Македонија и Грција околу името, Метју Нимиц денеска престојува во посета на Атина каде што
ќе се сретне со грчкиот премиер Костас Караманлис и со шефот на дипломатијата Дора Бакојани. Нимиц во Атина допатува од Скопје, каде вчера имаше средба со македонскиот државен врв, по која изјави дека на разговорите имало вистинска и конструктивна дискусија.
XS
SM
MD
LG