Достапни линкови

Сараево: Парафирана Спогодбата за стабилизација и асоцијација меѓу ЕУ и БИХ


Босна и Херцеговина денеска ја парафира Спогодбата за стабилизација и асоцијација со Европската унија, Тоа во Сараево го сторија еврокомесарот за проширување Оли Рен и босанскиот премиер во оставка Никола Шпириќ. Одлуката за парафирање ја донесе синоќа еврокомесарот Рен откако босанските власти и партии му изразиле уверување дека ќе дојде до спроведување полициските реформи во Босна договорени неодамна во Мостар.
XS
SM
MD
LG