Достапни линкови

Ерусалим: Израел денеска ќе ослободи 430 Палестинци од затворите


Израел денеска ке ослободи 430 палестинци од затворите, од кои повеќето се припадници на Фатах фракцијата на палестинскиот претседател Махмуд Абаз. Овој чекор треба да го зајакне Абаз во борбата против радикалниот Хамас за контрола на Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG