Достапни линкови

Призрен: Седум лица ранети во експлозија во кафеана


Седум лица се ранети во ескплозија во една кафеана во Призрен. меѓу ранетите има една бугарка и една граѓанка од Албанија. Постои сомневање дека објектот бил употребуван за проституција и нелегална трговија со луѓе.
XS
SM
MD
LG