Достапни линкови

Сараево: Посета на евро комесарот за проширување Оли Рен


Комесарот на европската унија за проширување Оли Рен денеска во Сараево на средби со босанскиот државен врв. Како што јавуваат агенциите тој ке се обиде да процени дали има доволно договори за полициските реформи за да може да се парафира спогодбата за стабилизација и асоцијација со Унија. Посетата доага откако мината недела парламентот на Босна и Херцеговина го усвои новиот деловник.
XS
SM
MD
LG