Достапни линкови

Скопје: Метју Нимиц во Скопје


Специјаниот преставник на Генералниот секретар на Oбединетите Нации во раговорите за разликите околу името со Грција Метју Нимиц вчера пристигна во Скопје. Денеска напладне во кабинетот на претеседателот на државава Нимиц ке се сретне со целиот државен врв односно со претседателот Црвенковски, премиерот Груевски, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски и со македонскиот преговарач за името Никола Димитров. Последната предлог рамка на Нимиц за решавањето на спорот беше експресно одбиена од македонскиот државен врв.
XS
SM
MD
LG