Достапни линкови

Техеран: Според Иран воведувањето санкции нема да го реши проблемот со нуклерната програма


Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека воведувањето на нови санкции нема да го реши проблемот околу спорот за нуклеарната програма на земјата.,,Обидот светските сили да му го одземат правото на Иран преку резолуции и санкции ќе биде залуден,, изјавил портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Мухамед Али Хусеини. Вчера на состанокот во Париз шестте светски сили договорија да ги разгледаат елементите за нова резолуција со санкции против Техеран.
XS
SM
MD
LG