Достапни линкови

Венецуела: Чавез ги предупреди САД да не се мешаат во утрешниот референдум


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ги предупреди Соединетите Држави да не се мешаат во утрешниот референдум во неговата земја. Говорејќи пред илјадници приврзаници во Каракас, Чавез се закани дека ќе го прекине извозот на нафта за Соединетите држави доколку се обидат да го саботираат изјаснувањето за уставните промени со кои всушност му се дава поголема власт на претседателот на Венецуела.
XS
SM
MD
LG