Достапни линкови

Газа: Четворица припадници на Хамас загинале во израелски ракетен напад


Во изреалски ракетен напад врз Појасот Газа загинале четворица припадници на Хамас, соопшти оваа организација, додавајќи дека во нападот имало упте тројца повредени. Израелската армија го потврди нападот.
XS
SM
MD
LG