Достапни линкови

Лондон: Средба на Хавиер Солана со иранскиот преговарач за нуклеарната програма


Евро комесарот за надворешна политика и безбеднсот Хавиер Солана денеска во Лондон се среќава со иранскиот преговарач за нуклеарната програма Саед Џалили. Пред состанокот британскиот секретар за надворешни работи дејвид Милибанд изрази мала надеж за успех во овие разговори. Шефот на иранскаат дипломатија Манушеир Мотаки имено вчера изајви дека ништо нема да го натера Иран да запре со нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG