Достапни линкови

Камбера: Австралија ќе ги повлече трупите од Ирак до средината на 2008


Ново избраниот австралиски премиер Кевин Руд изјави дека ќе ги повлече 550 те австралиски војници односно борбените трупи од Ирак до средината на 2008. Ова беше едно од главните прашања во кампањата на парламентарните избори во Австралија, која во Ирак и околу него има 1500 војници.
XS
SM
MD
LG