Достапни линкови

Анкара: 56 лица загинаа во авионска несреќа на турски авион


Во падот на турскиот патнички авион во Централна Турција сите 56 патници и членови на екипажот го загубија животот. Авиот кој полетал од Истамбул исчезнал од радарот кратко пред да слета во Испарта 150 километри северно од Анталија. Засега не е јасна причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG