Достапни линкови

Исламабад: Первез Мушараф денеска треба да ја напушти функцијата прв човек на војската


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф денеска треба да ја напушти функцијата прв човек на војската. Ова се случува еден ден пред тој да биде назначен само за цивилен претседател. Досега тој ги вршеше двете функции, а откажувањето од воената следи по мегународниот и притисокот на домашните политичари.
XS
SM
MD
LG