Достапни линкови

Брисел: Косовското прашање може да има минимално влијание на Босна


Високиот претставник на мегународната заедница во Босна и Херцеговина Мирослав Лајчак во Брисел синока оцени дека косовското прашање може да има само мининалано влијание на политичката ситуација во Босна. Тој додава дека Косово е дел од регионот и несериозно е да се каже дека тоа нема да влијание на останатите земји.
XS
SM
MD
LG