Достапни линкови

Скопје: Премиерот Никола Груевски испрати писмо со покана за лидерска средба


Премиерот Никола Груевски испрати писмо со покана до лидерите на СДСМ и на ДУИ, Радмила Шекеринска и Али Ахмети за лидерска средба в петок во Клубот на пратениците. Целта на лидерската средба е размена на мислења за актуелните прашања поврзани со интеграцијата на Македонија во НАТО и Европската Унија, како и за сите други прашања за кои опозицијата смета дека е потребно да се отворат и да се изгради политички консензус, се наведува во писмото што вчера беше испратено од премиерот Груевски.
XS
SM
MD
LG