Достапни линкови

Иран: Техеран направил нова балистичка ракета


Иранскиот министер за одбрана Мустафа Наџар изјавил дека Техеран направил нова балистичка ракета Ашура со дострел од 2 илјади километри. Тоа е доволно да се достигнат американскиет бази на Блчискиот исток, како и Израел, јави иранската Фарс. Извештајот не е независно потврден.
XS
SM
MD
LG