Достапни линкови

Москва: Втори март датум за претседателските избори во Русија


Горниот дом на рускиот парламент, Советот на федерацијата денеска и официјално го одобри втори март како датум за претседателките избори во Русија. Предлогот беше едногласно усвоен, и со тоа почнуваат подготовките за овие избори.
XS
SM
MD
LG