Достапни линкови

Москва: Русија е подготвена на дијалог со Вашингтон, изјави Сергеј Иванов


Москва е подготвена за дијалог со Вашингтон во врска со последниот американски предлог за поставување антиракетен штит во Европа, рече денеска во Москва потпретседателот на руската влада Сергеј Иванов. Оваа негова изјава е пооптимистчна од претходните реакции од Москва на писмото од Вашингтон со компромисен предлог за решавање на отвореното прашање.
XS
SM
MD
LG