Достапни линкови

Исламабад: Первез Мушараф цивилен претседател на Пакистан


Пакистанскиот лидер Первез Мушараф на дваесет и девестти овој месец ќе даде заклетва како цивилен претседател на земјата. Ова денеска е најавено од официјални претставници во Исламабад кои прецизираат дека претходно Мушараф кој дојде на власт со воен удар пред осум години, ќе поднесе оставка на функцијата шеф на армијата. Во минатата недела Врховниот суд ја потврди победата на Мушараф на претседателските избори одржани во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG